İletişim : (212) 428 70 70

  • No:117,Firüzköy, Bağlariçi Cd.
    34325 Avcılar İstanbul

  • Pazartesi - Sat 8.30 - 18.00
    Cuma

  • 444 3 KUL(585)
    İletişim :

1971’den günümüze…

Yaklaşık 50 yıllık sektörel geçmişe sahip olan Kullar Tekstil, örme kumaş piyasasında lider bir kumaş firmasıdır.

İplik üretimi ve iplik satışı ile ba şlayan faaliyetlerimize, 1992 yılında fabrikamıza aldığımız 10 adet Alman Mayer süprem örgü makinası ile örgü kumaş kategorisini de dahil ettik. Yaptığımız AR-GE çalışmaları ile dünyadaki yeni teknolojileri ve üretim metotlarını yakından inceleyerek her geçen gün örgü kumaş kategorisindeki rolümüzü güçlendirdik. Modaya yönveren global markaların ihtiyaçlarına cevap veren farklı desenler ve ipliklerden oluşan koleksiyonlar oluşturduk.

Geliştirdiğimiz makina parkurumuzla fantezi kumaşlardan sonra jakar kumaş piyasasına üretim yapmaya başladık. Triko örgü makinası Linker ile Avrupa distribütörlüğü anlaşması yaparak bünyemize 28 adet farklı feinlarda makinalar ekledik. Türkiye'de jakar kumaş üretimi yapan firmalar arasında ilk 10'a girdik. Fast fashion moda akımının öncülerinden Inditex Group için yapmış olduğumuz AR-GE çalışmaları sonucunda grubun Pull & Bear, Zara Man, Zara Women, Bershka, Stradivarius ve TRF gibi birçok markasına kumaş ürettik. İngiltere'de H&M, Marks And Spencer, Next vb gibi markalara hizmet verdik. 2020 yılı itibari ile 88 adet örgü makinamız ve ilk günkü heyecanımız ile dünya markalarına üretim yapmaya devam ediyoruz.

VİZYONUMUZ

Türkiye'nin globalleşen dünya tekstil pazarında rekabet gücünü artırmak.
Üretimde dünya standartlarını belirleyecek güce ulaşmak.
Türkiye'nin ve global iş ortaklarımızın yansımasıyla, en saygın Tekstil kuruluşu olmak Çağdaş tekstilcilik hizmeti vermek ve bu konuda ilerici görüşleriyle pazarda öncü olmak.

MİSYONUMUZ

Türkiye'de tekstil sektörünün gelişmesine katkıda bulunmak
Gelişimin sürekliliğine olanak sağlayan ARGE çalışmaları gerçekleştirmek
Genç kuşakları endüstriyel gelişmeler sürecinde güncel tutmak ve sektöre öncülük etmek
Üretim ve istihdamla kent ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak.