İletişim : (212) 428 70 70

  • No:117,Firüzköy, Bağlariçi Cd.
    34325 Avcılar İstanbul

  • Pazartesi - Sat 8.30 - 18.00
    Cuma

  • 444 3 KUL(585)
    İletişim :

Dünya İçin Üretiyoruz

Kullar Tekstil olarak modanın geleceğini önemsiyor, ekolojik sisteme zarar vermeyen, üretimin sürdürülebilirliğini destekleyen çevre dostu metotlar üzerinde çalışıyoruz. Dünyada bu konuda yapılan araştırmaları ve yeni trenleri takip ediyoruz. Modanın geleceğinin sürdürülebilir organik üretimde yattığına inanıyoruz.

Organik üretime olan ilgi her geçen gün artarak devam ederken biz de yaklaşık 50 yıldır sürdürdüğümüz klasik kumaş üretimindeki tecrübemizi ve teknolojimizi organik üretime aktarıyor ve tüm dünyadan gelen organik üretim talebini karşılamak için çalışıyoruz.

Çoğunluğunu jakar makinelerinin oluşturduğu toplamda yüze yakın makineden oluşan makine parkurumuz ve nitelikli personelimizle üretmiş olduğumuz sertifikalı organik kumaşlarımızı 4 farklı kıtada 28 ülkeye ihraç ediyoruz.

Organik Pamuk Nedir?

Organik pamuk, organik tarım standartlarına göre üretilmiş ve sertifikalandırılmış pamuktur.

Organik pamuk tarımı, toksik ve kalıcı pestisit, GDO ve sentetik gübre kullanımına izin vermez. Bunun yerine, toprak verimliliğini yeniler ve korur, ortak çevreye fayda sağlamak ve dahil olan herkes için iyi bir yaşam kalitesi sağlamak için gelenek, yenilik ve bilimi birleştirir, biyolojik olarak sağlıklı ve sürdürülebilir tarım inşa eder.

Tarlada üretilen organik pamuğun nihai giysiye dönüştürmesindeki süreçte sertifika kuruluşları organik üreticilerin yalnızca organik üretimde izin verilen yöntemleri ve malzemeleri kullandığını denetler ve doğrular. Bu da üretim sürecinin her aşamasından geçen pamuğun takip edilmesini sağlar.